وی نات
وی نات

برند : وی نات

این برند مخصوص تنقلات آجیلی بوده و در حال حاضر شامل 4 طعم مختلف در تخمه آفتابگردان و در سایز 105 گرم می باشد. این چهار طعم عبارتند از طعم های نمکی، لیمویی، با طعم سس رنچ و با طعم سس کچاپ چیلی.

سس رنچ نوعی سس سالاد یا چاشنی ساندویچ خوشمزه و پرکالری است که از ترکیب مواد اولیه متنوع و زیادی تهیه می‌شود. سس رنچ که بر پایه سس مایونز تهیه می‌شود، در واقع نوعی سس آمریکایی است که از سس‌های ایتالیایی الهام گرفته شده است.
این سس که به تازگی وارد بازار ایران شده، به دلیل داشتن طعمی دلپذیر و منحصربه‌فرد، به سرعت در حال گسترش است و برندهای مختلف ایرانی درحال تولید این سس خوشمزه هستند.
این محصولات رست شده هستند یعنی بدون استفاده از روغن  برشته شده اند. به همین دلیل عدم استفاده از روغن، محصولات سلامت محور بوده و فاقد کلسترول، نگهدارنده و گلوتن می باشد.

کلسترول:
کلسترول بالا به عنوان چربی خون شناخته می شود
و یک فاکتور خطر برای بیماری عروق کرونری قلب و حمله قلبی میباشد.
کاهش چربی خون ، می تواند این خطرات را کاهش به همین دلیل، افراد مبتلا به هیپرکلسترولمی یا کلسترول بالا فامیلی در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی و حملات قلبی قرار دارند.

گلوتن:
گلوتن پروتئینی است که همانند یک بند عمل می کنند که باعث می شود غذاها به هم بچسند و حالتی کشسانی پیدا کنند.
زمانی گلوتن خطرناک می شود که اثرات جانبی برای فرد داشته باشد . افراد معمولا به شیوه ای متفاوت به این ماده عکس العمل نشان می دهند و گاهی اوقات بدن بعضی از افراد آن ها را به عنوان سم شناسایی می کند و دستگاه ایمنی آن ها را فعال می کند و گاهی اوقات بعضی از افراد با مصرف گلوتن دچار التهابات می شوند و اثرات جانبی این پروتئین می تواند خفیف، متوسط و یا شدید باشد.

همچنین دارای ویژگی های زیر هستند:
پری بیوتیک:
پری بیوتیک ها کربوهیدرات های غیر قابل هضم موجود در مواد غذایی هستند که برای تحریک رشد باکتری های پروبیوتیک در بدن ضروری است. این اجزا یک محیط مناسبی را به طور انتخابی برای باکتری های پروبیوتیک در بدن مهیا می کنند تا آن ها بتوانند در آن بهترین رشد و نمو را داشته باشند، و به این صورت اثرات مثبت خود را بر میزبان اِعمال می کنند.
پروبیوتیک ها باکتری هایی هستند که به حفظ تعادل طبیعی روده ها در یک موجود زنده کمک می کنند. دستگاه گوارشی طبیعی انسان حاوی 400 نوع باکتری پروبیوتیک است که موجب کاهش رشد باکتری های مضر می شوند و به بهبود سلامت سیستم گوارشی کمک می کند. در واقع با متعادل کردن باکتری های روده ای می توانند در بهبود سیستم ایمنی نقش داشته باشند.  

فیبر:
تحقیقات متفاوت نشان می دهد که میزان مصرف زیاد فیبر از طریق مواد غذایی و مکمل ها می تواند ریسک امراض قلبی و همچنین مبتلا شدن به دیابت نوع دوم را کاهش دهد. فیبر حجم مدفوع را افزایش می دهد و می تواند برای درمان یبوست در افراد مفید واقع شود. همچنین برخی از تحقیقات نشان می دهد فیبر موجود در برخی از مواد غذایی، می تواند منجر به پیشگیری از بروز سرطان روده بزرگ شود.
فیبرهای می توانند برای مقابله با دیابت و مقاومت بدن در مقابل انسولین، مفید واقع شوند. به علاوه فیبرها می توانند سرعت جذب کربو هیدرات ها را کاهش داده و به کنترل سطح قند خون کمک نمایند.

B1: به جلوگیری از بیماری های سیستم عصبی، مغز، ماهیچه ها، قلب، معده و روده کمک می کند. همچنین در جریان الکترولیت ها در سلول های عضلانی و عصبی درگیر است.
B6: به‌خاطر تأثیرش در فعالیت‌های مهمی مانند حرکت، حافظه، صرف انرژی و جریان خون هر روز در بدن مصرف می‌شود. کمبود ویتامین b6علائم مختلفی بر جای می‌گذارد. با اینکه برخی علائم کمبود ویتامین b6 موقتی‌اند، اما برخی دیگر از آنها می‌توانند بسیار جدی باشند.
ویتامین b6 به سلامت دستگاه عصبی، ساخت هموگلوبین (که اکسیژن را به کمک گلبول قرمز در بدن پخش می‌کند)، تبدیل غذای مصرفی‌ به انرژی، تنظیم قند خون، تسکین درد، ساخت پادتن‌هایی که از بدن‌مان محافظت می‌کنند و بهبود حال روحی کمک می‌کند.
E: رای عملکرد صحیح بسیاری از اعضای بدن مورد نیاز است و برای کند کردن روند پیری به طور طبیعی نیز بسیار مفید است.
Fe: ازجمله مواد معدنی و الکترولیت‌هایی است که برای بدن اهمیت زیادی دارد و به‌دلیل همین اهمیت ویژه آن در ورزشکاران و در فعالیت‌های استقامتی اهمیت ویژه‌ای دارد.
Zn: برای فعالیت بیش از 300 آنزیم نیاز است که به سوخت و ساز، گوارش، عملکرد عصبی و بسیاری فرآیندهای دیگر کمک می کنند. افزون بر این، روی برای توسعه و عملکرد سلول های ایمنی ضروری است.
Mg: در انتقال و فعالیت عصبی و آرامش عضلات نقش دارد. کمبود منیزیم ، به ویژه در جمعیت مسن‌تر رایج است و بامقاومت به انسولین ، سندروم متابولیک ، بیماری عروق کرونر قلبی و پوکی استخوان مرتبط می‌باشد.

-->